piątek, 3 listopada 2017

100% realizacja planu. Znów jestem pod wrażeniem.

Zrealizowałem swoje założenia dotyczące książek w całości. :) Do tego przeczytałem już jedną, autorstwa pani Olgi Tokarczuk pt. ,,Szafa". Jest to zbiór trzech krótkich opowiadań, całość liczy 46 stron. Najbardziej spodobało mi się opowiadanie o pokojówce w hotelu, która przedstawia sytuacje ze swojej perspektywy, wszystko jest opisane w sposób wręcz magiczny, po lekturze można inaczej popatrzeć na takie osoby, niezbędne właściwie do funkcjonowania pewnych miejsc, a nie docenianie zawsze w pełni. Do tego uważam za bardzo udane wywody dotyczące tego jak gość hotelowy zmienia atmosferę pokoju, jak personel sprzątający może na podstawie zostawionych przez gościa rzeczy odczytać o nim wiele itp. 

Pozdrawiam! 

9 komentarzy:

 1. To ważne żeby realizować założone plany czytelnicze ja jestem w trakcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie zero realizacji w zaliczaniu książek; muszę więc wziąć się do roboty. Mam za daleko do biblioteki. Przydałaby się na moim osiedlu, a nie ma.

   Usuń
 2. Pokojówki o gościach hotelowych mogłyby niejedno powiedzieć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to niestety nie mam czasu na czytanie książek, ale może kiedyś w końcu mi się uda :). Ciekawa musi być tak książka, więc może kiedyś po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubimy czytać książki w wydaniu papierowym, ale alternatywą są biblioteki wirtualne...
  Tokarczuk? - oryginalna pisarka, można jej książkom poświęcić odrobinę czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem korzystam z e-booków, szczególnie jak jadę gdzieś poza dom na jakiś czas, a nie chcę dźwigać książek ze sobą w wersji offline.

   Mi jej twórczość spodobała się, choć nie wiem czy wszystkie jej książki będę chciał poznać.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. "Szafy" chyba nie czytałem, ale Tokarczuk bardzo lubię :)
  Przy okazji gratulacje z okazji zrealizowania planu :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. kurcze i ja musze się zabrać do czytania jakos ostatnio checi mi brak nawet do czytania a to nie dobrze

  a zaskoczyłeś mnie miło musze przyznać pamiętaj u mnie zawsze możesz zostawić kazda myśl nawet jak będzie ona zaskoczeniem mniej miłym ja z tych co przyjmują i doceniają nawet krytyke

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam twórczości Olgi Tokarczuk, bo szczerze powiedziawszy zatrzymałam się w zakresie czytelnictwa na autorach starszych. Jednak te opowiadania brzmią zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń