czwartek, 18 maja 2017

Po Targach Książki.

Tak jak planowałem byłem dziś ze Staruszkiem na tych Targach Książki. Muszę powiedzieć, że mimo faktu, że to pierwszy ich dzień, to ludzi było całkiem sporo. Przytaszczyłem do domu następujące pozycje: T. Rabsztyn ,,Pająk malezyjski, pająk szklany i pająk z Marsa- David Bowie", N. Suckling ,,Wampiry", J. Besala ,,Małżeństwa królewskie- Piastowie" (uwielbiam sposób w jaki ten autor pisze o historii), R. Romański ,,Niewyjaśnione zagadki historii świata", A. Slonimski ,,Mętne łby", H. Murakami ,,Słuchaj pieśni wiatru. Flipper roku 1973", ,,Hagada Paschalna", Doktor E. Drake ,,Kompendium wiedzy smokologicznej" oraz ,,966. Pamięć w dębie zachowana". Co ciekawe większą część z tych książek znalazłem na stoiskach z tanią książką, znajdujących się na zewnątrz Stadionu. 

Jutro jak będzie pogoda i będziemy chcieli to wybieram się z Rodzicielką na ten koncert Pablopavo. Nie wiem tylko do końca w którym miejscu przy Teatrze Powszechnym będzie miało miejsce to wydarzenie.  

Wkurzyłem się nieźle jak zszedłem ze Staruszkiem do piwnicy opony zimowe schować. Na ścianie ktoś nabazgrał napisy, jeszcze niedawno ich nie było, świeża robota jak nic. Do tego całość w kolorze czerwonym, wali po gałach, że szok. No po prostu ktoś myśli czymś innym niż mózg.

Dziś jest: Dzień Mostowca, Międzynarodowy Dzień Muzeów oraz Światowy Dzień Pieczenia.

Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. uczuciowesmaki18 maja 2017 21:51

  Dlaczego od razu "No po prostu ktoś myśli czymś innym niż mózg". A może to wyraz twórczych cierpień autora, może to niemy krzyk udręczonej duszy, może to dramatyczna wena zaklęta w czerwień czy też na murze kreślony skowyt samotności i do świata wołanie o pomoc, nie pomyślałeś żeby wczytać się w treść a nie tylko skupiać się na walorach estetycznych tego przekazu? ;-)))))))))))))))
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) No dzięki, jak następnym razem będę w piwnicy skupię się na tym przekazie.

   Czasem taki strach nie jest zły. A akurat ta piosenka jest taka, że u osób delikatniejszych serce może zabić szybciej nieco. :D

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Zainteresowało mnie Kompendium wiedzy smokologicznej, a i małżeństwa Piastów mogą być ciekawe...
  Dziś Noc Muzeów, może wybiorę się coś pozwiedzać:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gramy na takim wydzielonym placu od strony ulicy Zielenieckiej. Nie da się nie trafić. Do zobaczenia na koncercie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie za komentarz i podpowiedź. Byłem na koncercie i było zajedwabiście i zacnie do granic. :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Chętnie też bym coś przytaszczyła z tych Targów Książki, ale nie o wampirach;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyboru. Lubię muzykę reggae. A książki ciekawe,
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię niemal każdy gatunek, o ile niesie ze sobą jakiś ładunek emocji czy w słowach czy w muzyce. To jest najważniejsze według mnie.

   A dziękuję, wybrałem to, co uznałem dla siebie za interesujące do czytania po prostu. :)

   Pozdrawiam!

   Usuń