wtorek, 30 maja 2017

Działka (pewnie jeden z ostatnich momentów tam). Święto.

Dziś nastąpiło pewne oderwanie się od myślenia, od problemów. Pojechaliśmy na działkę, wzięliśmy Babcię ze sobą, a na miejscu zrobiliśmy grilla. Napchaliśmy się na obiad tak, że poczułem się jak ten znany z Sieci Janusz. Taka prawda po prostu. 

Wczoraj Babcia skończyła 88 lat, ten dzisiejszy pobyt na działce to taka forma świętowania tego wydarzenia, nie wiem czy najlepsza, ale nie wpadliśmy na inny pomysł. 

Sytuację zmienili nieco sąsiedzi nasi, którzy przyjechali na swoją działkę koło 16 i zaczęli kosić trawę za pomocą kosy spalinowej. Hałas i już późna dość pora sprawiły, że skróciliśmy nieco pobyt nasz na działce. A jednocześnie to pewnego rodzaju upewnienie w kwestii sprzedaży działki. 

Dziś jest: Dzień Bez Stanika, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, Światowy dzień soku i Europejski Dzień Sąsiada

Pozdrawiam!  

8 komentarzy:

 1. uczuciowesmaki30 maja 2017 21:54

  Jeśli babci podobało się to pomysł był przedni :-)
  Pzr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to by wychodziło według mnie. :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Piękny wiek... a co dobrego zjadaliście?

  OdpowiedzUsuń
 3. Klik dobry:)
  Też pozbyłam się działki. Kosiarki spalinowe, opryski, dymiące ogniska... O szambach, które są tylko na niby, skoro latami nie widać szambiarki, nie wspomnę. Jaki to relaks i pobyt na świeżym powietrzu?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie dałam się wrobić w jakąkolwiek działkę- ani dużą, ani małą.Działka to taki worek bez dna, dużo pracy by było ładnie i wygodnie a i koszty nie są małe..Pomijam już takie atrakcje jak sąsiedzi, włamania, kradzieże. Poza tym nie lubię być uwiązana do jednego miejsca, bo jak masz działkę to praktycznie latem jesteś na nią skazany, a w końcu jest jeszcze kilka ładnych miejsc i w kraju i za granicą, wartych odwiedzenia.
  A Babcia była na pewno szczęśliwa, że może z Wami wszystkimi razem pobyć. To na pewno była dla Niej ważniejsze niż grill z przyległościami;)))
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego dla Babci. Dla Twoich rodziców życzenia zdrowia. Wierzę, że wszystko wyjaśni się pozytywnie, bądź dobrej myśli.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny wiek...ale wam się sąsiad z koszeniem trawy w Dzień sąsiada wpasował, nie ma co!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak widać z Twojego opisu, Ci od kosiarki nie szanowali Europejskiego Dnia Sąsiada.

  OdpowiedzUsuń