poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Takie tam różności.

Dziś zrobiłem 20 kilometrów na rowerze, pojechałem zobaczyć po raz drugi jak jest na Saskiej Kępie, muszę powiedzieć, że ścieżki rowerowe są tam poprowadzone dość dobrze, chociaż jak dla mnie jest nieco za dużo przecięć z ulicami. Poza tym jakoś nie ma się za bardzo do czego przyczepić. 

Jutro idę na pobranie krwi, a przed południem będę miał angielski f2f. Mam nadzieję, że te dwie zapowiedziane godziny szybko miną. :) 

Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Zlikwidować ulice!!!
  ;-)))
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Odważny projekt. Ja tam jak na razie żyję z kierowcami w zgodzie, może kiedyś jak mi się narażą to wpłynę na kogoś, by tak zrobił.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. A ustepujesz samochodom, czy one Tobie? Myślę właśnie o tych punktach przecięc 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia, marzy mi sie taka ścieżka, na której nie musiałabym co chwilę schodzić z roweru...

  OdpowiedzUsuń
 4. W Wielkiej Brytanii , wyrokiem sądu dziecko ma być zamordowane. Nie odłączone jedynie od aparatury a w razie gdyby żyło ma być mu podany śmiertelny zastrzyk. Metody z Auschwitz . Nie widzę nigdzie co stało się w końcu .Dziś , może jutro się dowiemy ale branie wzoru z Niemców, nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętam rozmowę z pewnym Niemcem, który z taką naturalnością mówił że jego wujek podciął sobie żyły. Ot banał. Znudził się życiem bo miał już swoje lata.
  Podobało mi się pytanie jakiegoś dziennikarza, …jak to jest , uczestniczycie w czarnych marszach czyli za mordowaniem tych ,których wpuściliście do sejmu by walczyli o swoje prawa… Panie Młody a Pan testuje ścieżki rowerowe i tak musi być ale… dawno ,dawno temu jechałam autem, mijałam starszego pana , który się przewracał… dostrzegłam ,że ktoś mu pomógł ,jednak to bez znaczenia bo jest mi wciąż wstyd ,że się nie zatrzymałam , nie wróciłam, nie podtrzymałam go. Dokładnie tak samo jak oficjele w sejmie… wstyd..prawda ?
  Gołąb, sroka za nim uderzyli w moje okno…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzałam w kilku źródłach a mimo to wygląda na to ,że w temacie zastrzyku zostałam wprowadzona w błąd.Poszukam, poczekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie.

   Usuń
  2. Moim zdaniem to już szczegół jest z tym zastrzykiem, bo i bez tego sytuacja jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Dziś widziałem materiał o tym chłopcu i okazało się, że mimo przewidywań lekarzy bez aparatury podtrzymującej życie całą noc przeżył, a miał przeżyć bez niej parę minut zdaniem medyków. Do tego jeszcze podobno z wielką łaską podali mu na powrót tlen i picie. Jak dla mnie to już dawno sprawa wkroczyła w zakres największej ochrony praw tego chłopca, najważniejszy argument za tym, by mógł żyć wbrew opinii sądów i specjalistów jest szansa leczenia za granicą. Na razie Włosi przyznali mu obywatelstwo ale sprawa stanęła. Nic nie wiadomo mi na temat dalszego ciągu sprawy.

   Cóż też jakbym się zastanowił mógłbym znaleźć sytuacje, w których mogłem postąpić inaczej. Wydaje mi się, że zwłaszcza jak się jedzie autem to możliwość szybkiej reakcji staje się ograniczona, nie można zwykle gwałtowanie hamować czy zawracać.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Tutaj rowerzystom nie przeszkadzają liczne skrzyżowania z innymi uliczkami, bo "oni mają pierwszeństwo przejazdu". W związku z tym to kierowcy samochodów mają zgryz i zagwozdkę z rowerzystami, którzy nawet nie raczą mrugnąć okiem i jadą jak nakręceni.Wcale nie jestem pewna, czy mariaż ruchu samochodowego z rowerowym to dobre rozwiązanie.
  Saska Kępa to nadal miasto, dodatkowo jest tam cała masa niedaleko od siebie położonych uliczek. Mam swa pytania- czy jezdzisz w kasku i czy masz na sobie kamizelka odblaskową? Jesli nie, to pomyśl jednak o tych atrybutach- to bardzo zwiększa jednak bezpieczeństwo rowerzystów i jednocześnie wściekłe kolory kamizelek mobilizują kierowców samochodów do zwiększenia uwagi.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Własnie przez takie przecięcie z jednią, miałam kiedyś wypadek.

  OdpowiedzUsuń
 7. A wiesz, że SasKa Kępa pachnie???

  OdpowiedzUsuń