czwartek, 29 czerwca 2017

Pogodowa sinusoida.

Pogoda daje się we znaki. Rano były początki spiekoty, koło 12-13 rozszalała się burza z gradem, której skutkiem były m.in. połamane drzewa w mojej okolicy, w tym jedno spadło na kiosk z warzywami bodajże, a kierowca autobusu miejskiego w ostatnim momencie zatrzymał się przed taką właśnie przeszkodą. Ogólnie w pobliżu mnie nie było najgorzej, podobno w innych dzielnicach Warszawy niektórzy nie wiedzieli co mają ratować po tej nawałnicy. Koło 15-16 znów był upał, po czym zebrały się znów czarne chmury, pogrzmiało trochę i na razie znów jest spokój. Podobno ma tak być jeszcze dzień lub dwa. 

Dziś potwierdziły się słowa Staruszka o śmierci naszego sąsiada z bloku. Z tego co wiem ostatnie pół roku albo więcej spędził w szpitalu, gdzie trafił po niewłaściwej diagnozie nowotworu (leczony był na zupełnie co innego, co właściwie nie zagrażałoby zdrowiu i życiu). Co gorsze miał ledwo 58 lat. Lepiej znał go Staruszek, bo mój świętej pamięci Dziadek znał się z ojcem tego sąsiada, razem pracowali w drukarni o ile dobrze pamiętam. Nie mniej kojarzyłem tego pana, a jak jakiś czas temu jechałem do szpitala z tachykardią podszedł do Staruszka i wypytywał się co się wydarzyło, potem wiele razy życzył mi zdrowia i w ogóle wspominam go miło. 

Dziś mamy: Dzień Marynarki Wojennej, Dzień Ratownika WOPR i Święto Wojskowych Oddziałów Gospodarczych

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Takie jest nasze życie własnie. Mój mąż też dowiedział sie o śmierci kolegi z pracy, nawet nie miał 40 lat. Ta pogoda tez chyba sprzyja problemom ze zdrowiem.
  U nas burzy nie było, ale całą noc szalała wichura, a rano mokre podłogi, bo gdzieś przecieka w szczelinach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na mój gust powinieneś zmienić stosunek do śmierci. Wprawdzie życzę wszystkim długiego i zdrowego życia (nie ma w tym żadnej obłudy), ale kto żyje... ten umiera. Szkoda jeśli ktoś młodo, ale nie możemy się za to winić i z tego powodu umartwiać.

  Dziś u mnie nie ma żadnej burzy i się nie zanosi. Leje od rana i tak ma być nawet jutro ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. uczuciowesmaki30 czerwca 2017 22:16

  Pogoda szaleje a ludzie odchodzą jakby nigdy nic...
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby wiemy jak ten świat działa, jednak zawsze w takich chwilach jest jakiś element szoku i pytania dlaczego ktoś odszedł od nas na zawsze.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Niestety źle zdiagnozowany pacjent, zazwyczaj umiera przedwcześnie. Szkoda każdego, komu nie było dane przeżyć długiego życia.

  OdpowiedzUsuń