wtorek, 7 lutego 2017

Nowości. O książce.

Dziś ściągnąłem program potrzebny do nauki języka programowania Python. Na razie jestem na początku przygody z tą materią i muszę powiedzieć, że najważniejsza jest cierpliwość. Bowiem trzeba bardzo dokładnie wpisywać wszystkie formuły, by mogły zadziałać. Program wyłapuje błędy, ale to człowiek musi skumać na czym błąd polega. Ciekawe jest to, że tym językiem posługują się zarówno twórcy gier, jak i pracownicy NASA, programujący komputery pokładowe wahadłowców. 

Wciągnęła mnie dość mocno książka o Tadeuszu Peiperze związana z wystawą w Muzeum Narodowym dotyczącą jego twórczości. A książka jest zbiorem esejów dotyczących działalności tego poety-pisarza w Polsce i Hiszpanii. Jakby ktoś był zainteresowany książka ma tytuł: ,,Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie" wyd. Muzeum Narodowe w Warszawie. 

Dziś jest Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Najwyższej Izby Kontroli. W ramach tego pierwszego Internet odmówił mi do siebie dostępu na parę ładnych minut. W sumie logiczne, nie ma przyczyny, nie ma skutku. :) Drugie święto wiąże się z dawną pracą Staruszka, bowiem przez parę lat był kontrolerem w NIK-u. Swoją drogą ciekawa praca, potwierdził to między innymi jeden z wykładowców na mojej uczelni, który też tam pracował zanim nie zdecydował się na karierę sędziego WSA.

Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Mam wrażenie, że już tutaj wpisywałam swój komentarz a go nie widzę.Pisałam o kontroli NIK w moim byłym zakładzie pracy. Pracowałam w ochronie środowiska. Co stało się z tym komentarzem- nie wiem?
    Oj, coraz trudniej jest mi skumać nowinki techniczne, nie wspominając o nauce języków obcych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka o Tadeuszu Peiperze może być ciekawa, więc zapisałam ją sobie jako ewentualną lekturę. Przystępuję do poznania Twojego bloga, choć mam świadomość, że Ciebie w ten sposób poznam w niewielkim zakresie. Do miłego zobaczenia w marcu 2018, bo czytanie 300 postów trochę mi zajmie. Ukłony.

    OdpowiedzUsuń