sobota, 11 sierpnia 2018

Muzyczne wspominki. Znów sportowo.

Wczoraj naszło mnie na muzyczne odkopywanie pewnych nutek. Przypomniałem sobie jaką to dużą frajdę zapewnił mi zespół nazywający się XIII. stoleti, gra on rock gotycki i pochodzi co jest ciekawe z Czech. Drugą ciekawostką jest jego rzekoma spora popularność w Polsce, może chodzi o dość częste pojawianie się na festiwalach muzyki gotyckiej w naszym kraju. Nie mniej spędziłem jakieś półtorej godziny z dość klimatycznym graniem, nawet sporo rozumiałem z tekstów śpiewanych po czesku. Potem przerzuciłem się na swojskie klimaty, Closterkeller, Hunter, Kabanos. 

Dziś Polacy znów szaleli na bieżniach i nie tylko w Berlinie. Muszę powiedzieć, że z największą chęcią obejrzę chyba jutrzejszy konkurs rzutów młotem pań. 

Sam też nieco sportowo zadziałałem, zrobiłem 15 kilometrów na rowerze. Wyszedłem nieco za późno, więc nie dało się ze względu na zmierzch zrobić więcej. 

Dziś polecam: Wintersun (symphonic melodic death metal), Wire (punk rock, post punk, rock eksperymentalny), Witchery (trash metal, death metal, heavy metal, black metal) oraz Witchhammer (trash metal). 

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. A ja ponad 11 km na piechote. Aua, moje biedne stopki!

  OdpowiedzUsuń
 2. …kiedyś rozmawiało się z kimś, o kimś. Spotykało kogoś, owego, owąś się spotykało i gadało się a potem było wiadomo , kto podał dalej, kto przekazał, kto winien niedoskonałości przeinaczenia faktów i niedoskonałości charakteru. Dziś czytam, :”mój mąż to i to , żona moja to i to i poradźcie proszę co robić”. (przepraszam, pomyłka-teraz jest napisane, mój partner , moja partnerka… najczęściej) Nigdy świadomie nie miałam wśród znajomych, tak głupiej by prywatność wynosiła na zewnątrz ale i nie miałam tak gruboskórnej znajomej, której takie wynoszenie by nie obeszło. Gdy pomyślę, że moja kochanka usiadłaby do komputera by zapytać jak mi pomóc bo w łokciu boli mnie ręka albo przy orgazmie, logopedycznie niewyraźnie stękam…. Bym zabiła sukę, zabiła bez najmniejszego zająknięcia i zapomniała. … i tak oto panie Młody, miało być inaczej a jest inaczej. Się miało napisać ,że czas na rewolucję, i szwadrony śmierci by wpadały do urzędów i eliminowały 95 % ale widać na to nie czas chociaż warto się zbroić bo ta rewolucja nas nie ominie. Może będzie jak w jakimś kraju, za zabicie iluś szczurów, nagroda.-Młody , czasem, bardzo rzadko spotykam przedstawicielkę rasy pasożytów i za każdym razem na dzień dobry artykułuje to głośno i jednoznacznie-szkoda ,że nie widziałeś miny pasożyta… szczególnie gdy kolejka. (gdyby nie zasady, zrobiłabym zdjęcie i opublikowała ale tak nisko upaść nawet ja nie potrafię )
  …jeśli od rana jestem tak wściekła na świat to co będzie do wieczora… trzęsienie ziemi, może jakiś nowy pożar, może wybuch niewybuchu… kto wie jak moja złość eksploduje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jeśli coś komuś mówię i chcę, by było to tajemnicą, to jeśliby wyszło to na jaw, to byłoby chyba źle z taką osobą. Bo sam jak coś usłyszę, co nie jest przeznaczone do uszu innych osób, to próbuję jak tylko umiem nie przekazać tego nikomu więcej, nawet nieświadomie.

   Dziś zdenerwowałem się oglądając w telewizji materiał o polityce. Wychodzi na to, że zostały mi tylko filmy o zwierzętach, albo lepiej o roślinach. Bo przy innych materiałach zawsze coś się znajdzie, co mnie rozdrażni jakoś.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Aż przyjemnie się ogląda zawody, tyle medali, tyle dobrych startów. Pogoda też znośniejsza, ciągnie na spacery, rowery, zaludniły się ulice...

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny jest ten zespół. XIII.stoleti słuchałam już bardzo dawno temu i dla mnie to też taka stara, sentymentalna nutka.
  Najulubieńszą muzyką jest dla mnie gotyk odkąd pamiętam. Szczególnie umiłowałam sobie polskie zespoły, Closterkeller, Artrosis, Moonlight, Batalion'D'amour. A znasz może włoską grubę "Theatres des Vampires"? Inspirację zaczerpnęli z powieści Anny Rice, Słynnego teatru wampirów, należącego do bardzo starego wampira, Armanda. Wyjaśniam, bo nie wiem czy czytałeś. Nadaje to krwawego smaczku.
  Hunter to jest gotyk?? Nieee chyba... Hmmm
  To nie jest aż tak popularny nurt, ale na całym świecie znany. W Polsce istnieje festiwal gotycki, na którym bardzo chciałabym się kiedyś znaleźć. "Castle Party" w Bolkowie.
  Pisałam nawet mały referacik o subkulturze gotyckiej, chcesz zobaczyć? Tam są moje zdjęcia z przeszłości, kiedy byłam gotką ;) ;P

  http://ekstraktzycia.blogspot.com/2018/04/gothic.html


  OdpowiedzUsuń