sobota, 3 listopada 2018

Sportowo. Filmowo. Serialowo.

Dziś trochę pogapiłem się w telewizor. Na początku obejrzałem ze Staruszkiem po raz chyba trzeci film ,,Jesteś Bogiem" o grupie Paktofonika. Każde kolejne obejrzenie pozwala mi nieco inaczej spojrzeć na wszystko co wiązało się z tym zespołem i z samym Magikiem. Muszę powiedzieć, że szczególnie końcówka filmu zapada w pamięć na jakiś czas. 

Potem oglądałem Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów. Konkurowały ze sobą panie w kategorii do 55 kilogramów. Szczególnie niezwykła była reprezentantka Tajlandii (obecna mistrzyni olimpijska), podnosiła ciężary przewyższające dwukrotność jej masy ciała, wygrała konkurencję i przy okazji pobiła parę rekordów świata. 

W tym miejscu warto też wspomnieć o sukcesie naszych AMP futbolistów, dotarli do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, gdzie w rzutach karnych zostali pokonani przez Angolę.  

Na koniec obejrzeliśmy pierwszy odcinek serialu ,,Ślad". Na razie to nic nie mogę szczególnego napisać o nim, może tyle, że przedstawia sprawy kryminalne w sposób nieco inny niż do tej pory można było oglądać (od strony specjalistów z dziedzin takich jak kryminalistyka, informatyka, medycyna sądowa). 

Ciekawy jestem też serialu ,,Opowieść podręcznej", który będzie nadawany w jednej ze stacji TV. 

Dziś polecam: Ashes Divide (rock alternatywny, rock progresywny, metal alternatywny), Assemblage 23 (futurepop) oraz Astral Projection (trance, dance, techno). 

Pozdrawiam!


4 komentarze:

 1. Jesusmaria, a co to ten AMP (moje inicjaly) futbolistow? Moim zdaniem pewne dziedziny sportu nie przystoja kobietom, bo robia z nich babochlopy. Mezczyzni tez w gimnastyce z szarfa nie lataja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak podziwiam niepełnosprawnych piłkarzy, tak nigdy nie popierałam dla kobiet takich sportów jak boks, zapasy, ciężary...
  My niebawem pewnie zrezygnujemy z oglądania filmów w Tv, bo ilość reklam jest porażająca...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka razy próbowałam obejrzeć "Jesteś Bogiem", ale nigdy nie dotrwałam do końca

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminalny serial ślad całkiem fajny taki na wzór amerykańskich kryminalnych zagadek Serial "opowieść Podręcznej " z wielką ciekawością obejrzałam . Musze dorwać książkę

  OdpowiedzUsuń