środa, 27 marca 2019

Chyba nadchodzi mały remont.

Ostatnio naszło nas na pewne zmiany w łazience, podstawowa wiąże się z montażem drzwiczek rewizyjnych do wodomierzy. Niby sprawa prosta, a jednak trzeba czekać jeszcze, bo kolega Staruszka z liceum, który zna się na rzeczy ma przyciąć te drzwiczki,  a potem je zamontować. Przy okazji Rodzicielka stwierdziła, że warto znaleźć nową osłonkę na wannę, żeby nie chlapać dookoła w czasie prysznicowych sytuacji. Byliśmy w jednym molochu, niestety mają tylko ze szklanych elementów, drogie jak nie wiem. Szukam teraz alternatywy w innych, mniejszych sklepach, może tam jeszcze zostały tańsze, plastikowe osłonki. Ostatecznie i tak pewnie za wcale nie długi czas trzeba będzie pomyśleć o brodziku zamiast wanny (nikt właściwie nie korzysta z funkcji ,,kąpiel", poza tym wchodzenie i wychodzenie z biegiem lat nie staje się wcale prostsze). 

Dziś płyta Chrisa Cornella ,,Higher Truth". W większości to akustyczne granie, chociaż zdarzają się momenty odrobinę mocniejsze. Ma się wrażenie, jakby znało się zamiary twórcy od pierwszego do ostatniego dźwięku, tak są dobrze do siebie dobrane. Do tego Chris ze swoim głosem, którym maluje przeróżne emocje i mamy bardzo dobry muzyczny koktajl. Nie mam co do tego wątpliwości, że artysta ten zostawił mocny odcisk w światowej muzyce, zarówno ze swoimi zespołami jak i solowo. Daję 10/10. 

Pozdrawiam!

14 komentarzy:

 1. A my lubimy kąpiel w wannie .Może z czasem jak sil nie będzie to przekonamy się do prysznica . Też mały remont miałam ale w kuchni .Wymieniałyśmy wykładzinę

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro dałeś tak wysoka notę, to musiało Ci się naprawdę podobać.
  Może nie warto inwestować w osłony na wannę, a zostawić kasę na nowy prysznic?

  OdpowiedzUsuń
 3. Najtanszym wyjsciem jest teleskopowy karnisz i plastikowa zaslonka, a najlepszym jednak kabina, zwlaszcza, ze Rodzice beda juz tylko starsi i mniej sprawni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry w ten piękny,słoneczny dzień

  OdpowiedzUsuń
 5. Kabina jest najszczelniejszym rozwiązaniem, ale plastikowa zasłonka najtańsza. Ja jestem zwolenniczką prysznica, mój mąż wanny, dlatego mamy jedno i drugie. (Tak akurat było wyposażone mieszkanie od początku.)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może by tak pomyśleć o prysznicu, tu myślę o sobie! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jednak opcja z wanną wygrała u mnie, chociaż za parę lat wygra prysznic.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Witaj znów
  Z doświadczenia wiem że remonty to niemałe piwko. Mam nadzieję że pójdzie sprawnie. Żal tego Chrisa Cornella. Taki młody i śmierć. Cały czas rośnie liczba samobójstw wśród artystów. Presja jest zabójcza. Posłucham chętnie. Miłego popołudnia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś nie było takich problemów. Były łaźnie publiczne... I komu te łaźnie przeszkadzały?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam od początku kabinę prysznicową i bardzo ją sobie chwalę

  OdpowiedzUsuń
 10. Równie dobrze można brać prysznic w wannie i też nie ma problemu. Zdecydowanie wanna przydaje się jak są małe dzieci. Urządzanie kąpieli w brodziku to nie to samo. A znów moi rodzice myślą o wymianie wanny na brodzik, więc to wszystko zależy co komu bardziej odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tylko żeby z małego remontu duży się nie zrobił jak u mojej siostry. W międzyczasie pojawił się kłopot z niedrożną kanalizacją i żeby nie https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/ to nie wiem jakby sobie poradziła. Dobrze, że są tacy fachowcy.

  OdpowiedzUsuń