niedziela, 10 czerwca 2018

Na powietrzu.

Znów spędziliśmy dzień na działce. Tym razem jednak wzięliśmy na obiad spaghetti, muszę powiedzieć, że od dość dawna za mną ,,chodziło" to danie. :D

Zjedliśmy też na deser poziomki z działki, truskawki z jogurtem i ciasto z rabarbarem. Tak spędzony dzień można spokojnie zaliczyć do kategorii bardzo udanych. 

Dziś polecam: Nocną Zmianę Bluesa (blues), Sztywny Pal Azji (rock, nowa fala) oraz Czerwone Gitary (rock, bigbit). 

Pozdrawiam!

12 komentarzy:

 1. Jednym słowem, smakujesz życie na spokojnie. A przypomniałeś mi Czerwone Gitary, których od dawna nie słuchałam.
  Życie w wersji slow najciekawsze.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli spędziłeś dzień leniwie? czyżby to było święto leniwca?
  Lubię posłuchać Czerwonych Gitar, to moja młodość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki dzień leniwca również można zaliczyć do przyjemnych:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W koło drogi lisek chodzi Nie ma ręki ani nogi . Trzeba liska pożałować i chusteczkę podarować. –Po co mu chusteczka ? –O jaką drogę chodzi. Dokąd ona prowadzi i skąd prowadzi? –Czy oczywistym było ,że wejście na początek owej drogi doprowadzi liska do miejsca w którym będzie potrzebował chusteczki ?-Czy lisek może uciekł przed wilkiem i tak bardzo oddalił się od domu ,że zgubił drogę, chodzi w kółko ?- Jaki lisek ma kolor futerka bo jeśli srebrny to nie jest leśnym liskiem a okolic Koluszek- Słowa służą komunikacji, informacji itp. Służą też zabawie. Służą też leczeniu. Zastosowań jest całe mnóstwo. Zdanie, chociaż uznano, powinno posiadać podmiot, orzeczenie a może jeszcze coś (nie wiem , opieram się na pamięci a nie na wiedzy ), nie musi wcale powyższego posiadać. Będzie miło, jeśli posiadało będzie ale jeśli nie, nie stanie się nic bardzo złego Zdanie też, fajnie gdy posiada sens ale nie jest tak, że zdanie sens mieć musi. Zdanie, nie ma obowiązku przekazywania treści. Ma możliwość ale nie ma obowiązku. Zdanie może być ładne. Zawierać wszystkie piękna atrybuty ale może być też brzydkie, poobrywane i niekochane. Zdanie może być jak ja. Nagie, piękne, doskonałe. Zawiera jedynie to co jest bezwzględnie potrzebne do tego bym była szczęśliwa i z każdym kolejnym zakładanym ciuchem, zdanie zaczyna mieć kontekst, zaczyna być odbierane niejednoznacznie . Zdanie zaczyna przekłamywać .Zdanie powinno brzmieć:” –Tak , przyjdę .-Tak podam-Tak, oddam. Tak?....na pewno ? Ciekawym być może tekst powyższy dla kogoś kto ma wiedzę o zdaniu i chociaż ogólną wiedzę psychologiczną. Powyższe słowa , w piszącej wywołały tylko obrazy i emocje ale zawierają treść-czy na pewno ? W piszącej wywołały też przypadkiem ale wyglądane doznania zmysłowe ale to zdania i słowa do publikacji niegotowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś w bibliotece natknąłem się na dziełko pana Barańczaka pt. ,,Pegaz zdębiał" i były tam przykłady zdań, które na pierwszy rzut oka nie niosły za wiele treści. Za to były bogate w formę, zawierały np. wszystkie litery alfabetu polskiego. Czyli faktycznie zdanie może być różnorakie, może być zrozumiałe powszechnie, jak i zrozumiałe tylko w jakimś kręgu. I to jest w tym wszystkim ciekawe. Nie znam się na szczegółach, jednak czasem lubię się poprzyglądać różnym elementom języków, nawet w kontekście świata, choć znam właściwie tylko polski i angielski.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Poziomki z działkowych krzaczków to pychota.
  Też sobie u siebie zbieram.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znajoma mawia, że jak długo nie je makaronu, to spada jego poziom we krwi, też tak mam, uwielbiam.
  Poziomki są pysznościowe, najlepsze zerwane w lesie.
  Muzyczka przypomina mi najlepsze lata:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poziomki ech!!
  Ciekawe propozycje muzyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Widzę, że odpoczynek u ciebie trwa :)
  http://dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. uczuciowesmaki11 czerwca 2018 18:14

  No mister, z tego co piszesz wynika, że Wasze wyjazdy na działkę to głównie objadanie się. A gdzie robota na powietrzu, gdzie ruch i rekreacja? Ojjjj w cycki nie pójdzie ;-)))))
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D To faktycznie tak może wyglądać. I ostatnio tak właśnie jest. No może wyłączając krótkie chwile poświęcone na zbieranie poziomek. Chyba następnym razem coś znajdę sobie do roboty.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Uwielbiam Czerwone Gitary. To nasi Polscy Beatlesi. Piękne głosy

  Spaghetti też lubię. Aż mi ślinka pociekła.

  OdpowiedzUsuń