środa, 24 października 2018

Czas oczekiwania.

Przez ostatnie trzy tygodnie miałem kontakt z urzędem pracy. Uzyskałem od nich trzy skierowania na staż, na razie cisza. 

Dowiedziałem się dziś, że Unia przygotowuje się do wielkich zmian. Od 2021 roku mają zostać zakazane wszelkie jednorazowe słomki, talerze, sztućce. Dziwi mnie to bardzo, chyba na początku należałoby poszukać innych metod choćby recyklingu, a nie sięgać od razu do tak poważnych środków. Poza tym jak na razie wskazują plany, do 2025 (chyba?) można będzie stosować takie produkty z plastiku, których łatwo nie da się zastąpić. Czyli wielu producentów/użytkowników wielkich będzie próbowało przekonać Unię, że w ich przypadku tak właśnie jest i prosto nie zrezygnują z plastiku. Ciekawe też co będzie z producentami tych jednorazowych rzeczy, tam pracują ludzie, może być im ciężko znaleźć inną pracę itd. Dziwią mnie tego typu działania, gdy ratując jakiś segment naszego świata tak naprawdę robi się wyłomy w jego innych elementach. 

Dziś polecam: Mnemic (metal progresywny, industrial metal, trash metal), Monster Magnet (stoner rock, stoner metal, hard rock) oraz Mors Principium Est (melodyjny death metal). 

Pozdrawiam!

17 komentarzy:

 1. Gdzieś czytałam, że jednorazowe plastikowe słomki mają zostać zastąpione bambusowymi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do pani Karoliny.
  Nie umiem u Pani zostawić komentarza a ze sie napisałam i szkoda by się zmarnowało-zostawię tutaj.wygląda mi ,że wcześniej tu nie byłam i jak pani sugeruje powinnam coś zawyrokować na przyszłość ?... Młody, z którego zdjęłam pani adres, palnął tekst jak z prowincjonalnego szmatławca ,że wielka zmiana czeka trupa-Unię znaczy...bo rurki będą zakazane...pani wspomniała ,że bambusowe ...już za późno na zmiany bo przez plastik faceci tracą wartość przyrodzenia a nam kobietom rosną bicepsy i ochota na strzelanie i łowy w dziczy.
  Napisała pani o jakiś czytelnikach...jeśli nie chce pani robić kasy więc konieczności odwiedzin mnóstwa ludzi, wystarczy, jeden czytelnik dla którego będzie pani pisała i który będzie chociaż nie musi się nigdy odezwać. Już pisałam kiedyś, tak mi się wydaje, Młodemu...pisz jak masz co do napisania a nie pisz dla kogoś bo to pisanie dla kogoś....to ot prostytucja-nie każda z ns na kurwę się nadaje i da radę sobie poradzić z negatywami...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest nadzieja na staż, oby szybko przyszła odpowiedź. Butelki w związku z modą picia w plastikowych butelkach powinny być utylizowane w specjalnych miejscach jak to ma miejsce w innych krajach.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Okej, tyle tylko, że problemy z recyklingiem plastiku to nie jest jakiś tam segment naszego świata, ale jeden wielki syf, który wyrządzamy oceanom i żyjącym w nich zwierzętom. Stąd radykalna reakcja. Trzeba to zmienić i tyle, a rozwiązania się znajdą. Nie wspominając już o tym, że plastikowymi odpadami "żywią" się ryby, które my potem zjadamy, a skutków tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

  Powodzenia ze stażem! Trzymam kciuki :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najpierw powinni zajac sie jednorazowymi butelkami, potem cala reszta. Jak dla mnie plastik w ogole powinien zostac zakazany, bo rujnuje zycie na ziemi. Przez kilkadziesiat lat istnienia plastik zdegradowal juz tak wiele, ze powinni go zakazac.

  OdpowiedzUsuń
 6. …trudno jest się odkleić od przeszłości więc i trudno przestać ot tak, być wulgarną, gruboskórną, nieokrzesaną co budowane dla własnego bezpieczeństwa a później niepotrzebne trochę chociaż czy faktycznie kompletnie niepotrzebne.
  Zastanawiam się , ile to już czasu czeka na mnie blok i ołówki i kredki i widzowie przecież. Jest łatwiejszym o wiele zrzucanie szat, obnażanie się, pozowanie nago na kogoś, bycie nagim … „kimś”. O wiele łatwiejsze paradowanie nago nawet podczas parady z okazji, niźli stworzenie obrazu, który wszystkich zniewoli, zachwyci, poniesie, zabierze w marzenia , pragnienia, potrzeby ….bycia lepszym. Niestety paradowanie nago jest , byciem przedmiotem. Bardzo trudnym jest stworzenie aktu w którym nagość będzie ubraniem. Pamiętam koleżankę, która zechciała bym ją narysowała i chciała mi pozować ale ja nie rysuję z ludźmi. Ja rysuję sama więc mogę zrobić to ze zdjęcia i takie owa koleżankami dała… wszystkie nago. Ubrałam ją w swoim rysowaniu …teraz już nie pamiętam czy ja mam ten obraz czy je go oddałam. Sztuka… nawet pozór sztuki winien nieść dobro, piękno, dążenie do czegoś wspaniałego… nawet maszkarony, miały przerażać by skierować człowieka w stronę dobra, w stronę piękna… artyści dalej to potrafią. Oszuści bawią się kałem.
  Praca… obiecałam powkładać do zmywarki…trzymajmy za mnie kciuki bym dała radę przynajmniej nie zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie być idiotką , która słucha i myśli sobie ,że nie pamięta by na dwójce Zeppelinów był taki utworek i cieszę się ,że mam sklerozę dzięki której na nowo coś odkrywam gdy okazuje się, że to nie dwójka a trójka której zasadniczo pamiętam ,że nie lubię i nie słucham a tam Friends…
   Cudownie być sklerotyczna idiotką… jeśli się umie siebie lubić

   Usuń
  2. Szkoda...pamiętam jak zaczynał się fejsbuk i wiarę ,że będzie to platforma do porozumiewania się a staje się narzędziem propagandy. To naturalne ,że tak się dzieje z takimi rzeczami ale żal. Żal też dlatego , że nie powstanie nic co będzie miało w krwioobiegu wolność, równość dostępu i prawa wyrażania...By być wolnymi i niezmanipulowanymi musimy zacząć pisać na kartkach i te kartki przekazywać adresatowi.

   Usuń
  3. Takie operowanie sztuką według mnie wymaga już biegłości. Jakoś kojarzy mi się sytuacja z utworu ,,Nowe szaty cesarza". Chociaż tam tak naprawdę chodziło chyba właśnie o sytuację związaną z oszustwem, omamieniem cesarza, że ma najwspanialsze szaty na świecie. Choć pewnie znajdą się tacy, którzy nagość uznają właśnie za coś takiego.

   Też tak mam, słucham dajmy na to radia, leci jakiś utwór, zastanawiam się kto to gra, niby mam jakieś wątki, niby już wiem, jednak dopiero jak sprawdzę, wtedy okazuje się czasem, że jednak nie miałem racji.

   Jeśli chodzi o FB to staram się zaglądać tam jak najrzadziej się da. Inne portale społecznościowe jakoś mnie nigdy nie przekonały. I dziś się z tego cieszę. Stworzyłem swoje miejsce, na blogu i wydaje mi się, że jest ono najlepsze z możliwych.

   Usuń
 7. Klik dobry:)
  Jestem za.
  Relację z Hiszpanii przeczytałam z zainteresowaniem. Szkoda, że tak mało zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpierw zalewają rynek [kraje] plastikiem, a potem się z tego wycofują. Mądry po szkodzie....
  Mnie bardziej interesuje decyzja o zmianie czasu, bo to już niedługo. Znowu nastąpi zakłócenie mojego zegara biologicznego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Po prostu czas na włączenie myślenia i wymyślenie jednorazowych przyborów z materiałów biodegradowalnych. Praca przy wszystkich wyrobach z PCV jest potwornie szkodliwa dla zdrowia. Głupotą było i jest stosowanie PCV.

  OdpowiedzUsuń
 10. Drastycznie czy nie, coś z tym trzeba zrobić. Otwierałam dziś nowy krem, opakowanie było kilkakrotnie większe od tubki i po co?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wrażenie, że nasi politycy się nudzą...

  OdpowiedzUsuń
 12. Uważam, że plastik to jedna z najgorszych rzeczy jaką wynalazł człowiek i jego produkcja powinna zostać zakazana. Przez tysiące lat ludzie obywali się bez niego więc mogą i teraz. Jednak chęć łatwego zysku przesłania wszystko- utratę zdrowia, a nawet zagładę naszej planety również.
  Pomyślnego załatwienia stażu!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak do tej pory, to myśmy od tej Unii nic mądrego nie uzyskali.

  OdpowiedzUsuń
 14. Najpierw to wymyślili, potem nas zmusili do przyjęcia tego (bo cywilizacja), a teraz chcą tego zabronić?

  OdpowiedzUsuń