środa, 19 września 2018

Zachwyt po raz drugi.

Jak przejechałem rowerem na drugą stronę Wisły to muszę powiedzieć, że kolejny raz zachwyciłem się zachodem słońca na tle Pałacu Kultury i wieżowców, co są w centrum. Czyli wbrew opiniom niektórych w mieście też zdarzają się piękne momenty, tylko trzeba mieć albo szczęście, albo wiedzieć gdzie i kiedy szukać. :) Swoją drogą w takich chwilach zaczynam jeszcze bardziej czuć związek z Warszawą, jak nie będzie jakichś mocnych argumentów za, to sądzę, że ciężko mnie będzie stąd wygnać w Polskę (choć pewnie za parę lat może stać się tak jak piszę z jakiegoś powodu). :)

Dziś polecam: Hour of Penance (techniczny death metal, brutal death metal), How to Destroy Angels (post-industrial, eksperymentalna, electronica) oraz Humble Pie (hard rock, blues rock, boogie rock, R&B).

Pozdrawiam!

12 komentarzy:

 1. Ostatnio zachody slonca sa bardzo spektakularne, wiec moge sobie Twoj zachwyt dobrze wyobrazic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie lubię gdy mnie panie Młody pozdrawiasz...zostańmy literkami bez polubień lajków i innych zboczeń.
  Miałam Ci panie Młody powiedzieć coś...jak kiedyś będziesz urzędnikiem czy kimś od kogo coś zależy i przyjdzie do ciebie człowiek a ty zamiast wymyśleć jak mu pomóc -powiesz ,że się nie da że przepis zabrania ze...jesteś niejawnym psychopatą...znajdę ci, wyrwę przyrodzenie i rzucę ptakom. Spotkałam kobietę, która płakała przez urzędnika...starsza kobieta, zmęczona, umęczona życiem ...bezsilna przy machinie. Macie w Warszawie sporo takich bydlaków, może nawet większość. Pamiętam, miałam nieprzyjemność.Łapówki, znajomości i takie tam.Więcej niźli gdzie indziej ...bo i urzędów więcej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kierowany zacnym przykładem, pan reżyser , Smarzowski chyba ...ma nakręcić kolejne części o zawodach w Polsce . Szykuje się część o sądownictwie . Jeśli będzie w tym samy duchu co :"Kler" będzie super film a po nim może o lekarzach , nauczycielach i co tam pozostaje . Nie mogę się doczekać . Cykl ma się zakończyć, tak słyszałam , filmem o reżyserach z naczelnym, wszak oskarżonym o pedofilię...może opowiedzą o stręczycielstwie i temu podobnych . Nie mogę się doczekać, nie mogę.Podobno ma być też film o rabinach w tym duchu i duchownych muzełmańskich. TVP kupiła taką telenowelę ?....kto wie.

   Usuń
  2. brutal death metal-genialne....kto to wymyśla...ale może nie powinnam się z tego śmiać.

   Usuń
  3. Na razie to nie wiadomo wcale czy będę urzędnikiem, w końcu administracja może polegać na przekładaniu papierów z jednej strony na drugą. Dlatego też na razie nic nie wiem, choć domyślam się jakie sytuacje mogą mnie spotkać, jeśli jednak zostanę tym urzędnikiem.

   Pan Vega nieco go ubiegł, może jego ,,Botoks" nie wykorzystał pełni o lekarzach, jednak sporo już zostało pokazane od tzw. ,,kuchni".

   Moim zdaniem jest tak, że im głupsza nazwa, tym można znaleźć dziwniejsze zespoły za tym się kryjące.

   Usuń
 3. I ja podziwiałam dzis zachód słońca - ostatnio jakies takie coraz piękniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachody słońca zawsze są piękne.
  A podziwiałeś kiedyś wschód słońca. Zapewniam Cię, że też jet piękny.

  OdpowiedzUsuń
 5. W każdej miejscowości znajdziemy coś pięknego, wystarczy dobrze patrzeć...

  OdpowiedzUsuń
 6. W mieście może być naprawdę pięknie. Myślę, że to nasze nastawienie wpływa na to, co widzimy, choć przecież widzimy to samo, ale nie tak samo. Ja w swojej rodzinne Łodzi widzę dużo piękna. Pomimo wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znaczy się, że co? Warszawa da się lubić?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jasne, że zachód słońca w mieście potrafi być niezwykły. Trzeba tylko chcieć dostrzec jego piękno. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Polska jest piękna w każdym zakątku, tylko trzeba oczy szeroko otwierać i uważnie się wokół rozglądać, by to dostrzec.

  OdpowiedzUsuń